Nové fotografie
received_1214499068758075 received_392148534762730
Slideshow
Počasí
Počasí online

Požár osobního automobilu 2019

V úterý 1.10.2019 byla naše jednotka v 21:09 vyslána k požáru osobního automobilu v místní části Harty.
Požár byl zpozorován v pozdní fázi a i přes téměř okamžitý zásah jednotky HZSp Letiště Ostrava-Mošnov došlo k celkovému zničení motorové části automobilu.
Naše jednotka se dostavila na místo události jako druhá, kdy její činností byla záloha v místě zásahu. Jako třetí pak dorazila jednotka HZS MSK stanice Ostrava-Jih.
Příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci vozidla.
Spolupráce s jednotkami HZS MSK Ostrava-Jih, HZSp Letiště Ostrava-Mošnov a policie ČR.

Foto zde: Požár OA

Fabi

Transport pacienta 2019

Ve středu 31.7.2019 byl naší jednotce v ranních hodinách vyhlášen poplach na žádost ZZS MSK k transportu zraněného pacienta, který se nacházel ve vaně.
Jednotka vyjela do deseti minut od vyhlášení poplachu v počtu 1+2.
Po příjezdu pomohla ZZS MSK s transportem pacienta do sanitního vozu a zhruba po dvaceti minutách se vrátila zpět na základnu.

Fabi

Únik plynu 2019

V úterý 9.7.2019 byl naší jednotce vyhlášen v brzkých odpoledních hodinách poplach na únik nebezpečných látek do ovzduší. Jednotka vyjela do osmi minut od vyhlášení poplachu a na místo události se dostavila jako první.
Na základě průzkumu bylo zjištěno, že se jedná o únik plynu z překopnutého plynovodního vedení, které vzniklo v rámci stavebních prací.
Na místo se dostavil zástupce plynárenské společnosti, který provedl uzavření porušeného plynovodu a naše jednotka se zhruba po hodině a půl vrátila zpět na základnu.
Spolupráce s jednotkami HZS MSK Ostrava-Jih, HZS MSK Nový Jičín, policie ČR, Innogy.
V tuto chvíli se jedná o druhý zásah naší jednotky během dvou dnů.

Foto zde: Únik plynu

Fabi

Požár v PZ Mošnov 2019

V pondělí 8.7.2019 byl naší jednotce vyhlášen poplach na požár v průmyslovém objektu v Mošnově, který byl signalizovaný čidly EPS. Jednotka vyjela v osmé minutě od vyhlášení poplachu a na místo události se dostavila jako první.
Následně byl kontaktován správce objektu, který sdělil, že došlo k připálení potravin na přenosném vařiči v kuchyňce v administrativním vestavku skladovací buňky uvnitř haly, což mělo za následek spuštění signalizace EPS. Velitel jednotky SDH Petřvald provedl překontrolování prostoru kuchyňky, kde nebyly známky po požáru, vařič vypnutý, prostor odvětrán pracovníky pomocí otevření oken. Následně se dostavila jednotka HZS MSK Ostrava-Jih, velitel provedl opětovné překontrolování kuchyňky a po dojezdu HZS MSK stanice Nový Jičín a po dohodě s velitelem se jednotka vrátila zpět na základnu.

Foto zde: Požár v PZ Mošnov

Fabi

Údržba zeleně v období sucha 2019

Jednotka na žádost zřizovatele provedla v 26 týdnu několik výjezdů spojených s údržbou zeleně na obecních plochách, kdy se jednalo o zalévání porostu vlivem extrémního sucha.
Zálivka byla provedena na obecní zahradě za obecním úřadem a pak v Petřvaldíku alej zasazených dubů.

Foto zde: Zálivka zeleně

Fabi

Požár domu Skotnice 2019

V pondělí 17.6.2019 byla naše jednotka na žádost KOPIS vyslána k požáru rodinného domu do obce Skotnice. Jednotka vyjela v počtu 1+1 s Tatrou T148. Po příjezdu na místo již zasahovala jednotka HZS MSK z Nového Jičína a jednotka SDH Příbor. Vzhledem k tomu, že dostatečné množství vody pro zásah bylo zajištěno z hydrantu, jednotka se po dohodě s velitelem zásahu vrátila zpět na základnu.

Fabi

Transport pacienta 2019

V neděli 2.6.2019 byla naše jednotka na žádost ZZS MSK a KOPIS vyslána k transportu pacienta na splav v řece Lubině.
Po příjezdu naší jednotky byla již osoba mimo vodní tok v péči ZZS MSK. Jednotka za přispění místních občanů a ZZS MSK provedla transport pacienta do sanitního vozu a po dohodě s velitelem HZS MSK se vrátila zpět na základnu.

Foto zde: Transport pacienta

Fabi

Vyproštění dodávkového automobilu 2019

Na žádost zřizovatele jednotky (Obec Petřvald), byla naše jednotka 22.5. v dopoledních hodinách, vyslána do místní části Dvorek, kde došlo v podmáčeném terénu k zapadnutí dodávkového automobilu polské registrační značky.
Jednotka pomocí navijáku na CAS T 815 provedla vyproštění a po 15 minutách se vrátila zpět na základnu. Zásah jednotky komplikoval vytrvalý silný déšť.

Foto zde: Vyproštění automobilu

Fabi

Zásahy v prvním čtvrtletí 2019

Naše jednotka za první čtvrtletí roku 2019 zasahovala již u třech mimořádných událostí.
V rámci vichřice, která se prohnala i našim krajem, byla jednotka povolána v nočních hodinách k odstranění stromu přes komunikaci I/58 ve směru na Mošnov.
Zatím poslední výjezd byl k záchraně osoby zavalené stromem. Při mimořádné události osoba utrpěla zranění neslučitelná s životem. Naše jednotka provedla vyproštění osoby pro potřeby ZZS MSK a PČR.

Fabi

Dopravní nehoda OA 2018

Po delší době byla naše jednotka vyslána 28. 9. 2018 k ostrému zásahu. Jednalo se o dopravní nehodu osobního automobilu na komunikaci vedoucí z Mošnova na Petřvald.
Po nárazu auta do stromu došlo ke zranění jedné osoby a následnému požáru osobního automobilu. Plameny byly před příjezdem naší jednotky utlumeny jedním ručním hasícím přístrojem.
Jednotka byla na místě jako první, necelých 7 minut po nahlášení události.
Jednotka provedla dohašení motorové části automobilu a pomáhala s transportem zraněné osoby do vrtulníku letecké záchranné služby. Zhruba po hodině byl zásah ukončen a jednotka se vrátila na základu, pokračovat v údržbě techniky, ze které byla výjezdem vyrušena.

Foto zde: Havárie OA

Fabi