Nové fotografie
167A6953 167A6936
Slideshow
Počasí
Počasí online

Dětské TFA

Dne 25.9.2021 proběhla pod hasičskou zbrojnicí dětská soutěž – IV. ročník Malého železného hasiče.

Účast byla hojná, dorazilo 59 závodníků ve věku od 5 do 14 let. Soutěžící přišli jak od nás z Petřvaldu, tak z Mošnova, Louček u Oder, Rybího, Fryčovic nebo třeba Kopřivnice. Soutěžilo se v 8 kategoriích, děti byly rozděleny dle pohlaví a věku. Všichni účastníci předvedli skvělé výkony a bojovali až do konce. Díky tomu si právem zasloužili účastnické medaile, tašky se sladkostí a drobnou odměnou a někteří i medaile zlaté, stříbrné a bronzové.

Kompletní výsledkovou listinu naleznete zde: Výsledky

Jsme velmi rádi, že po roce se nám podařilo akci opět zorganizovat, jelikož loňský ročník nám situace s kovidem uspořádat nedovolila. Děti si mimo soutěžení také vyzkoušely masáž srdce na figuríně nebo si prohlédly hasičské auto, kterým se také svezli.

Za zdárný průběh akce vděčíme nejen příznivému počasí, ale také všem, kteří pomáhali s organizací, průběhem a následným úklidem po akci. Asistovali na trati, prodávali ve stáncích, fotili či měli jinou důležitou funkci. Jelikož se jedná o velkou spoustu lidí, nebudu je zde všechny jmenovat, také bych mohla na někoho zapomenout, a to by mě mrzelo. Tímto Vám všem děkuji.

Díky patří také sponzorům, kteří poskytli dary pro soutěžící či finance na organizaci akce. Těmito sponzory jsou: Obec Petřvald, Argo Bohemia a.s., Dina, Vinárna Na Roli, Textil Michaela Larišová a letiště Leoše Janáčka.

Zvláštní dík patří též rychlé rotě, za posekání trávníku, základní škole v Petřvaldě, HZS MSK Ostrava-Jih a HBZS a SDH Lubina za vypůjčení překážek či jiných pomůcek na trať.

Fotografie naleznete na rajče.net přes proklik na pravé straně těchto stránek pod nadpisem odkazy.

Snad se příští rok setkáme i s větším počtem diváků z řad občanů naší vesnice. Akci hodnotíme jako zdařilou, a to i podle reakcí účastníků a diváků. Těšíme se na shledanou na příštím dětském TFA 2022.

Katka

IV.ročník soutěže Malý železný hasič – dětské TFA Petřvald

Srdečně zveme všechny mladé hasiče i dětskou veřejnost na náš IV.ročník soutěže Malý železný hasič. Více informací k soutěži naleznete zde:

Pozvánka

Propozice

Video z minulého ročníku https://www.youtube.com/watch?v=5FdsSkEi8Gw

Fotografie z minulých ročníků https://hasicipetrvald.rajce.idnes.cz/Maly_zelezny_hasic_28.9.2019/

V případě zájmu je z organizačních důvodů nutná rezervace startovacího místa najpozději do 22.9. na emailu katabrezna@seznam.cz nebo čísle 723 051 366 (Břežná Kateřina)

 

Petřvaldský průzkumník – výzva číslo 12

Ahoj všichni. Máme zde poslední výzvu – „ekovýzvu“.
Je naprosto jednoduchá, jelikož stačí projít přírodu u nás v obci a nasbírat nějaké odpadky. Samozřejmě s rukavicemi,…. Poté nafotit, co jste našli (nemusí toho být pytle,…) a poslat mi tuto fotografii na email  také něco nasbírám a hodím to na rajče.
Vyhodnocení celé výzvy průzkumník Petřvaldu zkusím vyřešit nejpozději do 6.6.2021. Možná uděláme vyhodnocení na tréninku, možná sólo, ještě uvidíme.
Zde vkládám průběžný posun před poslední výzvou. Někteří už jsou v cíli 🙂 Gratuluji
S pozdravem Katka

 

Petřvaldský průzkumník – výzva číslo 11

Ahoj, všichni.

Máme zde další výzvu. Zadání je popsáno v pracovním listě 🙂

 Pracovní list – Petřvald 11

Příjemnou zábavu. Katka

 

 

Petřvaldský průzkumník – výzva číslo 10

Ahoj, všichni.

Je zde další výzva. Všechny podrobnější informace najdete přímo v pracovním listě. Děkuji všem, kteří se zapojili do vymýšlení úkolů pro ostatní, zde si i tyto úkoly vyzkoušíte 🙂

Přeji hodně štěstí při plnění úkolů.

Pracovní list – Petřvald 10

Dále posílám průběžnou tabulku k 25.4.2021

Katka

Petřvaldský průzkumník – výzva číslo 9

Ahoj všichni.

Vkládám další pracovní list 🙂 Pracovní list – Petřvald 9

Tentokrát obsahuje mapy, na kterých jsou písmenka, podle nichž budete chodit a plnit úkoly. Pokud by měl někdo problém s přečtením písmenek (jsou psány slabě, jsou od A – N včetně CH), napište a na email vám přepošlu originál mapy, kde si to budete moc přilbížit 🙂

Více vysvětleno přímo v pracovním listě 🙂 Přeji všem hodně štěstí a také pěkné počasí 🙂

Fotografie posledního úkolu (erbu) budu v průběhu dne či týdne dodávat na rajče. Průběžné výsledky se zatím nemění, až dojde k posunu, přidám zde i novou fotografii 🙂

Katka

Petřvaldský průzkumník – výzva číslo 8

Ahoj všichni. Nejprve informace k minulé výzvě, jelikož se ještě všichni účastníci naší vázvy nestihli zapojit, necháme vajíčka viset až do příštího pátku.
 
Navíc nás znovu čeká nová výzva, kterou jsme ovšem vzhledem k předpovědi počasí museli trošku upravit. Tentokrát, se bude dát vyplnit i doma, není to ovšem podmínkou. O co tedy jde? O náš petřvaldský erb. Určitě všichni víte, jak náš erb vypadá a co na něm je. Našim úkolem bude v tomto týdnu jedna z těchto možností.
a. Utvořit erb obce, tak jak ve skutečnosti vypadá.
b. Vytvořit erb naší obce tak, jak byste si ho přáli nebo představovali vy. V takovém případě k němu můžete i napsat, proč vypadá zrovna takto.
 
Jak tedy erb vlastně tvořit?
a. Kdekoliv v obci, v parku, u řeky, v lese pod hasičárnou,… vytvoříte erb z jakýchkoliv přírodnin (klacíků, větví, listí,…).
b. Vytvoříte erb doma, namalujete ho, upečete ho, vyrobíte ho z plastelíny, stavebnice, čehokoliv,… je to úplně na vás, fantazii se meze nekladou.
Poté váš výtvor vyfotíte a fotku pošlete na můj email – asi lepší variante nebo vhodíte vytištěnou do poštovní schránky. Už se na Vaše výtvory moc těším.
 
Přeji hodně štěstí a spoustu nápadů. Krásný den všem. Katka

Průzkumník Petřvaldu – výzva číslo 7

Ahoj všichni.

Znovu vkládám pracovní list k naší, tentokrát speciální, velikonoční výzvě 🙂 Více máte vysvětleno přímo v listě. Držím palce při hledání.

Pracovní list – Petřvald 7

Vkládám i váš průběžný postup 🙂

 Krásné Velikonoce všem. Katka

Petřvaldský průzkumník

Petřvaldský průzkumník – další úkol do „výzvy“ pro mladé hasiče

Ahoj děcka.

Máme zde další úkol a znovu trošku jiný. Snad se Vám bude líbit. V příloze najdete dva pracovní listy, lehčí a těžší verzi. Lehčí je pro ty, kteří ještě neumí psát, ostatní zvládnou i těžší verzi 🙂 V listě máte popsané, co přesně udělat 🙂 Dále přikládám aktuální nafocenou tabulku s Vašim postupem.

Držím palce, ať Vám úkol pěkně jde.

Pracovní list – Petřvald 5 – lehčí verze

Pracovní list – Petřvald 5

Petřvaldský průzkumník – další úkol do „výzvy“ pro mladé hasiče

Ahoj děcka.

Vkládám další úkol. Teď je výzva trošku jiná, než ty předešlé. V příloze najdete dva pracovní listy, jedna je lehčí (zhruba pro první třídu a mladší děti, ale určitě i tak bude potřeba drobné pomoci někoho staršího) a druhá bez speciálního označení (od druhé třídy výše). Samozřejmě, že kterou verzi si vyberete je na vás. Nijak velké rozdíly v nich nejsou.

V čem spočívají následující úkoly? Vytisknete si pracovní list, v kterém máte uvedené další informace 🙂 Jednoduše s ním navštívíte uvedené místo a tam se dozvíte, co dál 🙂 Snad Vás úkoly budou bavit. Držím palce v jejich řešení 🙂

Vkládám i aktualizovanou tabulku s vašimi výsledky 🙂 Jsem ráda, že se nás zapojilo zase o něco více.

Pracovní list – Petřvald 4 – lehčí verze

Pracovní list – Petřvald 4

Přeji krásný den a držím palce při plnění úkolů. Katka

 

Petřvaldský průzkumník – další úkol do „výzvy“ pro mladé hasiče

Ahoj děcka.

Máte zde další pracovní list. Zadání je jednoduché, zatím stejné jako vždy 🙂 Pracovní list si vytisknete, vyplníte a vypracovaný vhodíte do poštovní schránky 237 nebo pošlete odpovědi na email katabrezna@seznam.cz

V příloze naleznete jak pracovní list, tak průběžnou tabulku s vašim postupem. Cestička – hnědá políčka jsou úkoly, které nás ještě čekají, než dojdeme k cíli. Vy máte každý svůj žeton – podle vašeho počátečního písmenka ze jména a tím je označen váš postup po trase. 🙂 Zpětné vazby k úkolům z tohoto týdne jsme roznesli.  Snad je vše jasné.

Všechny, kdo se zapojili moc chválím. Skvělá práce. Jen škoda, že tento týden se zúčastnilo tak málo dětí, doufám, že se to pro příště zlepší 🙂

Přeji všem hodně úspěchů při plnění úkolů.

Pracovní list – Petřvald 3

Katka

Petřvaldský průzkumník – další úkol do „výzvy“ pro mladé hasiče

Ahoj všichni.

Vkládám slíbený druhý pracovní list. Je zaměřen na naše malé hasiče a jejich domovy. Pokud jste se v tomto listu nenašli, nebojte se a nebuďte smutní, druhá polovina dětí se objeví příští týden 🙂
 
Postup je jednoduchý, list vyplníte a doručíte do schránky 237 nebo na email katabrezna@seznam.cz.
 
Některé otázky mohou být trošku složitější, ale žádné obavy, že třeba odpovíte „špatně“. To se nestane 🙂 Důležité je, ať se snažíte úkoly splnit a zapojíte se. Klidně i zdůvodněte, proč jste odpověděli takto, jestli si nejste jistí 🙂 Pokud budete mít potíže, může vám klidně někdo poradit, či vás „naťuknout“. Samozřejmě když vše uděláte úplně sami, o to lépe, můžete být na sebe ještě pyšnější. Pokud budete mít problém s tím, že nevíte kde někdo s vás bydlí, klidně napište a já vám poradím 🙂 věřím, že vše zvládnete s přehledem.
 
Velmi oceňuji, že se do aktivit zapojují i mladší děti se svými rodiči. Je jasné, že někteří to sami zvládnout nemůžou a pomoc je pro ně nutná. O to obdivuhodnější je, že se také účastní. Super 🙂
Hodně úspěchů při plnění úkolů. Katka

Pracovní list – Petřvald 2

Malým hasičům – „výzva průzkumník obce“

Ahoj všichni.

Jelikož je stále situace s koronavirem špatná a nemůžeme se setkávat osobně na trénincích, rozhodla jsem se, připravit pro vás výzvu „průzkumník Petřvaldu“. O co se jedná?

Každý týden v neděli večer (může se stát, že to nestihnu, tak alespoň napíšu, kdy to bude) zveřejním zde na stránkách SDH Petřvald nový pracovní list s úkoly. Najdete ho pro tento první březnový týden v rubrice (záložce) – požární sport a snad od dalšího týdne již vždy v záložce mladí hasiči.

Pracovní list si vytisknete a vyplníte tak, jako tento týden. Poté ho vyplněný vhodíte do poštovní schránky na čísle popisném 237 nebo je možnost poslat výsledky přes email (na email katabrezna@seznam.cz ). Možná se nebude vždy jednat o pracovní list, ale nějaký jiný úkol. Vždy tady popíšu, o co se jedná a co máte dělat. 🙂 Budu ráda, když se zapojíte a úkoly vás budou bavit.

Dále tam zveřejním průběžný postup každého z vás. Na připravené nafocené papírové trase budete mít každý svůj symbol. Za splněný úkol se posunete blíž k cíli. Nejedná se o soutěž, kdo se dostane do cíle jako první, ale spíš o výzvu: „Zkusím to a do cíle dojdu, dokážu to, splním všechny úkoly!“ Každý, komu se podaří dojít do cíle, poté obdrží drobnou odměnu. O co se bude jednat, neprozradím, bude to překvapení :).  Pokud nějaký úkol nestihnete splnit nebo například nebudete mít šanci ho splnit (nějaký zákaz vycházení, karanténa,…) nevadí, svět se nezboří. Do cíle budete moct dojít i tak. Něco vymyslíme.

Bude-li to možné, zkusím vám dávat i zpětné vazby. Buď do poštovních schránek jako tentokrát nebo zde na stránky pod úkoly.

Úkoly budu vkládat i rodičům na Facebook, i na stránky sboru, protože tam se můžete dostat sami. Na Facebook vašich rodičů se sami nepodíváte.

Máte-li jakékoliv dotazy nebo budou nějaké problémy s úkoly, klidně pište na můj email nebo mi můžete vhodit dopis či vzkaz do poštovní schránky, ráda si to přečtu a odpovím. Alespoň tímto stylem můžeme být spolu v kontaktu a třeba si i „popovídat“, když na trénincích teď nemáme možnost.

Na všechny z Vás myslím a doufám, že jste zdraví a máte se dobře. Taky už se těším, až se někdy uvidíme osobně :). Mějte se krásně a buďte zdraví a veselí. Káťa

Dětské soustředění – Bečvy 2019

Letos jsme stejně jako loni pro naše mladé hasiče uspořádali třídenní hasičské soustředění na Bečvách, už tradičně v RS Vítkovice. Tato akce se konala od 27.8. do 29.8.2019.

V pondělí 27.8.2019 jsme se v ranních hodinách v počtu 20 dětí a 5 trenérů sešli u naší hasičské zbrojnice a vydali se směrem Horní Bečva. Tam jsme dorazili s mírným zpožděním kvůli nečekané uzavírce silnice a také občerstvovací pauze u obchoďáku. Ještě před obědem jsme se stihli ubytovat v chatkách a poté navštívit přilehlý les, kde jsme si nasbírali dřevo pro večerní opékání. Na oběd nás čekala polévka a rýže s kuřecí směsí. Po vydatném jídle a odpoledním „klidu“ naše cesta mířila k přehradě vzdálené cca 5 km. Procházka byla velmi pohodová, sluníčko svítilo, a když jsme došli k vodě, pustili jsme se do připravených her a soutěží. Družstva zápolila v naplňování, díravých plastových trubek, vodou. Všichni bojovali opravdu nadoraz. Brzy ovšem naše soutěžení překazilo počasí. Stihla nás bouřka a průtrž mračen. Nezbylo nám tedy nic jiného, než se v pláštěnkách vydat na zpáteční cestu k chatě. Na ubytování jsme dorazili naprosto promočení. Zbytek odpoledne jsme tedy strávili převlékáním a sušením mokrých věcí. Na večeři nás čekal špenát s vejcem, což nevzbudilo zrovna všeobecné nadšení. Náladu ovšem zlepšil večerní bowling a posezení u krbu s opékáním špekáčků.

Druhý den začal zvesela a aktivně, tedy rozcvičkou. Brzy po snídani jsme vyrazili na celodenní výlet. Auty na Bílou a odtud pěšky do kopců. I ti nejmenší účastníci ukázali výdrž, vůli a odhodlání a vyšli téměř pod vrchol kopce. Starší účastníci se dostali až úplně nahoru a poté jsme se vydali všichni společně dolů po pašerácké stezce. Pod přístřeškem u parkoviště všechny hladovce nasytil správný výletní oběd. Řízek v chlebech s jablkem a oplatkou. Po vydatném jídle jsme zamířili do blízkého zábavního centra Bílá, kde děti velmi aktivně, strávily polovinu odpoledne. Mohly zde vyzkoušet množství atrakcí od trampolín, lanové dráhy přes skákací hrady, skluzavky až po minigolf. Odpoledne jsme ještě završili návštěvou stánku se zmrzlinou. Po návratu do rekreačního střediska panovala dobrá nálada a také volná zábava, kterou většina účastníků trávila v bazénu. Poté nás čekala večeře. Ovocné knedlíky a pro ty, kteří sladké jídla moc nemusí, nám hodná paní kuchařka schovala čočkovou polévku. Na své si tedy přišli opravdu všichni. Úterní program završil bowling, diskotéka a soutěže ve společenské místnosti zděné budovy, a také noční stezka odvahy, připravená pro malé odvážlivce.

Poslední den, středu 29.8.2019 jsme znovu zahájili rozcvičkou, snídaní a poté hasičskými soutěžemi. Chvíli před obědem jsme se rozloučili s personálem rekreačního střediska, který se o nás krásně staral. Poděkovali jsme za „azyl“ a odjeli směrem Frenštát pod Radhoštěm. Tam jsme vyzvedli objednanou pizzu a pod skokanským můstkem poobědvali. Poté jsme vystoupali vzhůru na vrchol skokanského můstku a rozhlédli se po okolí. Další cesta nás dovedla do Nového Jičína, kde jsme se vyřádili v laser aréně. Nakonec ještě ledová tříšť, jelikož bylo opravdu nesnesitelné horko a poté cesta zpátky k naší hasičárně. Tam jsme si udělali vyhodnocení soustředění, rozdali diplomy, pochválili, co se nám líbilo, vytkli, co můžeme zlepšit, bouchli jsme dětské šampáňo a pak už jen trénovali a koupali se v kádi, dokud nedorazili rodiče, kteří si své ratolesti odvedli domů.

Všichni účastníci byli moc šikovní, akce proběhla bez problémů, za což jsme velmi rádi a doufáme, že stejně hladký průběh bude mít i v následujících letech. Děkujeme RS Vítkovice za ubytování a skvělou péči o nás, také Moravskoslezskému kraji za dotace, díky kterým jsme téměř celé soustředění uhradili.

Fotografie z akce naleznete na https://hasicipetrvald.rajce.idnes.cz/

Katka