Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

Námětové cvičení Petřvaldík 2012

Dne 23. 5. 2012 proběhlo ve spolupráci s jednotkami Petřvaldík a HZS MSK Bílovec námětové cvičení v domově seniorů v Petřvaldíku.
Námět cvičení byl požár uskladněného materiálu v suterénu objektu, evakuace osob z objektu, nalezení zraněné osoby v suterénu objektu a uhašení požáru.
Poplach naší jednotce byl vyhlášen v 10:05, po příjezdu na místo zásahu již na místě zasahovala místní jednotka z Petřvaldíku, která prováděla evakuaci objektu a připravila přívodní vedení z hydrantové sítě do objektu. Naše jednotka byla rozdělena na dvě družstva, jedno v dýchací technice vstoupilo do suterénu objektu, kde pátralo po zraněné osobě, druhé pak provádělo činnosti spojené s dopravou vody v rámci místa zásahu. Po příjezdu jednotky HZS MSK Bílovec bylo předáno velení a za pomoci dalších hasičů byla nalezena a evakuována zraněná osoba ze suterénu objektu. Prostor suterénu byl překontrolován termokamerou a odvětrán přirozenou cestou okny.
Poté byl zásah ukončen.
Následovala prohlídka celého objektu domova seniorů, aby se zasahující hasiči seznámili s celým objektem, dále hasiči HZS MSK předvedli svou techniku obyvatelům domova a tím bylo celé cvičení ukončeno.

Video zde: Námětové cvičení

Fabi