Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

Požár Mošnov 2014

Ve středu 7.5.2014 v 7:20 hod. byla naše jednotka vyslána k požáru garáže, ve které se nacházel zaparkovaný osobní automobil. Garáž se nacházela v dřevěné přístavbě u rodinného domu.
V době příjezdu hasičů byla požárem zasažena již celá dřevostavba garáže a přístřešku, včetně osobního automobilu zaparkovaného v garáži. Požár se přes střešní konstrukci začal dokonce šířit do podkroví rodinného domu.
Hasiči bezprostředně po příjezdu započali hasicí práce a rozebírali požárem zasažené konstrukce střechy rodinného domu, aby se zabránilo rozšíření požáru do rodinného domu. Z důvodu silného zakouření musela být nasazena přetlaková ventilace.
Na likvidaci požáru se účastnilo celkem 5 hasičských jednotek. Jednotka profesionálních hasičů HZS MSK z Nového Jičína, jednotka hasičů z Letiště Leoše Janáčka v Mošnově a tři jednotky dobrovolných hasičů z Mošnova, Příboru a Petřvaldu.

Zajímavostí je, že právě na středu 7.5.2014 měla naše jednotka naplánováno taktické cvičení na likvidaci požáru v místní základní škole. Toto cvičení mělo začít v 10:00 hodin. A proto bylo velkým překvapením, když poplachové hlášení dorazilo již v 7:20. Bohužel toto nebylo cvičení.

Fabi