Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

Další nabitý víkend

V sobotu 10.6. 2017 proběhly oslavy 750 výročí vzniku obce Petřvald. Náš sbor se jako každoročně podílel na této akci. Naši členové se účastnili slavnostního průvodu z náměstí do areálu pod hasičárnou, ať už pěšky nebo v hasičských autech. Drželi jsme čestnou stráž nad vlajkami, jak v kostele při mši, tak i později v průvodu. Malí hasiči předvedli požární útok, téměř 30 dětí zachraňovalo papírový domeček. Zajišťovali jsme chod tří stánků, jeden měli na starosti naši starší žáci, kteří byli opravdu šikovní. Prodávali zde domácí výrobky maminek malých hasičů. Druhý stánek měly pod velením již zmiňované maminky dětí, připravily palačinky, domácí limonády i další pochutiny. Posledním, ale největším stánkem s nejdelší historií, byl stánek zajišťující občerstvení všem vystupujícím a nejen jim. Fungoval až do pozdních nočních nebo spíše brzkých ranních hodin. Kromě jídla zde byla možnost koupit pivo, limo i alkohol. Na chodu všech tří stánku se podílelo velké množství lidí, těm všem patří poděkování.
V neděli jsme s našimi dětmi navštívili hned dvě hasičské soutěže a přivezli domů dva poháry. Prvně naše kroky mířily do Jistebníku. Tato ligová soutěž byla taková „rozjezdová“. Mladší žáci docílili času 20,00, starší žáci 21,05. Odpoledne jsme navštívili vesnici Jičína. Zde se našim malým hasičům opravdu dařilo. Starší žáci s časem 15,67 obsadili 2 místo v konkurenci 12 družstev a to jim nejvyšší příčka utekla o pouhých 0,7s. Mladší žáci nezaostávali a získali místo třetí mezi 13 družstvy. Tento pohár se stal prvním pohárem mladších žáků v této sezóně a děti velmi potěšil a doufám, že i motivoval na příští soutěže.

Katka