Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

Malý železný hasič

Poslední zářijovou sobotu se pod naší hasičskou zbrojnicí uskutečnila soutěž „Malý železný hasič“. Děti soutěžily v pěti kategoriích, podle nichž plnily různě náročné úkoly. Na trati museli překonat nejen oblékání dresu, švédskou bednu, „tunel z roury“, tahání figuríny do kopce, běh se závažím, skluzavku či žebřík, pneumatiku, hamerbox  a lano, ale i hasičské překážky jako je roztahování hadic nebo sestřik  pet láhve s vodou. Účast byla vysoká, celkem 36 závodníků. Mezi dětmi do šesti let nám z kluků zvítězil Matouš Ryšavík z Mošnova a z děvčat Ája Čani. V kategorii mladších dětí, tedy školáků od 6 do 11 let své překážky nejrychleji pokořili Adam Paťava a Katka Myšková. Poslední kategorií byli chlapci do 15 let, zde nám první místo obsadil Radek Rubina, který byl též nejstarším závodníkem. Nejmladší účastnicí byla ještě ani ne tříletá Liliana Hendrychová z Frýdku-Místku.  

Velké poděkování patří nejen malým a větším závodníkům, ale také jejich rodičům, kteří je podporovali. Poté sponzorům, díky nimž měly děti tak krásné a hodnotné ceny. Mezi ty hlavní patřila obec Petřvald, Vladimír Gelnar a mobil-bar.cz Další sponzoři byli Cukrárna u Dobroty, Vinárna na Roli, Textil Larišová, Můj obchod na Hartech, Algida, Bel dental, Porfrig. Také Ireně Čani s Nelou Huvarovou, které upekly dětem skvělé dorty. Dále všem, kteří se podíleli na zabezpečení a organizaci soutěže. V první řadě Romanu Máchovi, který zajišťoval pojištění, některé sponzory a má zásluhu na množství dalších věcí. Dále obrovský dík Pavlu Hynečkovi, Vašku Šindlovi a Aleši Berkovi za pomoc s tvorbou trati a asistenci na ni. Petře Křetínské, naší zdravotnici, která naštěstí nemusela zasahovat jinde, než na své figuríně. Ireně Čani a Pavlíně Gelnarové za úžasné fotografie. Lubomíru Šípovi za odborný výklad v rámci techniky a vození dětí hasičským vozem. Milanu Vašicovi, Lukáši Čani, Nele Huvarové, Kamile a Ondrovi Fabiánovým, Tomáši Dlouhému, Hance a Markovi Hoffmannovým za pomoc na trati. Radce Hynečkové, Lilce Šindlové, Petru Šípovi za prodej občerstvení. Také dalším členům sboru za drobné asistence a pomoc při prodeji, na trati i s organizací.  Zvláštní poděkování patří ZŠ Petřvald za zapůjčení švédské bedny a stupňů vítězů a profesionálním hasičům ze stanice Ostrava – Jih za zapůjčení některých překážek a dětských hasičských obleků.

Počasí nám opravdu přálo, úspěch slavil i doprovodný program. Závodníci, ale nejen oni se dozvěděli zajímavé informace o hasičské technice a první pomoci, kterou si mohli vyzkoušet. Povozili se v hasičském autě a vyzkoušeli si hasičský oblek. Doufáme, že se naše soutěž účastníkům i fanouškům líbila.

Tabulka s přehledem všech účastníků, jejich časů a umístění  zde

Všechny fotografie naleznete na http://hasicipetrvald.rajce.idnes.cz/Maly_zelezny_hasic_2017/

Katka