Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

Poděkování za činnost jednotky SDH Petřvald

Vážený pane starosto,
ve středu 8. května 2013 došlo vlivem extrémních srážek k bleskové povodni, která zasáhla katastr města Studénka, především místní část Butovice. Došlo k náhlému rozvodnění Butovického potoka a následnému zatopení rozsáhlého území, na kterém se nachází zástavba rodinných domů a čerpací stanice pohonných hmot.
Tuto rozsáhlou mimořádnou událost řešily v souladu s požárním poplachovým plánem Moravskoslezského kraje jednotky hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v úzké součinnosti s vybranými jednotkami SDH obcí, mezi které patřila i vaše JSDHO. Prioritním cílem bylo poskytnutí rychlé a účinné pomoci obyvatelům zasaženého území při záchraně jejich životů a následně byla činnost jednotek požární ochrany směřována ke snížení materiálních škod a zábraně hrozícího ohrožení životního prostředí.
Včasným a koordinovaným zásahem všech jednotek PO bylo zabráněno ztrátám na životech obyvatel postiženého území a byla uchráněna čerpací stanice, kde vlivem zatopeni hrozil vznik vážné ekologické havárie Toho bylo dosaženo i díky maximálnímu nasazení a vysoké úrovni výcviku členů vaší JSDHO.
Využívám této příležitosti k poděkování zasahujícím hasičům JSDHO za vysoké osobní nasazení a profesionální zvládnuti záchranných prací.

S pozdravem
plk.lng.Zdeněk Nytra krajský ředitel HZS MSK

Fabi