Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

Požár Petřvald 26.1.2013

Dne 26. 1. 2013 v 4:46 byl naší jednotce vyhlášen poplach na požár v obci Petřvald. Do výjezdu byla zapojena obě naše výjezdová vozidla a to Tatra 148 a Tatra 815 Terrno. Celkem k požáru vyrazili čtyři hasiči, kteří pak na místě zásahu byli doplněni o pátého.
Při příjezdu naší jednotky na místo zásahu, již zde zasahovaly jednotky HZS MSK z Ostravy Hrabůvky a Bílovce.
Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár sendvičové stropní konstrukce mezi druhým podlažím budovy a půdním prostrorem.
Vzhledem k tomu, že se jednalo o velmi starý dům byla stropní konstrukce dřevěná skládající se ze strany půdy z cihelné podlahy, deskového záklopu, tepelné izolace z pilin, deskového podbití a sádrokartonového podhledu vyplněného polystyrenem.
Toto souvrství značně komplikovalo práci hasičům, protože hořelo právě ve vrstvě tepelné izolace z pilin, která se po stržení podhledu sypala hořící dolů.
Nakonec musela být celá stropní konstrukce v místě požáru stržena a uhašena.
Při likvidaci požáru byl zásah veden v dýchací technice.
Po likvidaci požáru jednotkami HZS MSK bylo místo požáru předáno právě jednotce z Petřvaldu, která provedla odstranění suti z budovy. Následovala dohlídka požářiště a po předání majiteli se jednotka vrátila ve 12:00 zpět na základnu.
Po příjezdu vyšetřovatele požáru bylo průzkumem zjištěno, že požár vznikl od komínového tělesa, ze kterého se dále přenesl na dřevěné konstrukce stropu.

Foto zde: Požár

Fabi