Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

Požár seníku Košatka 2013

Ve středu 9.10.2013 v 16:40 hodin byl naší jednotce vyhlášen poplach. Dle informací z operačního střediska měla k požáru seníku v Košatce vyjet Tatra 148. Již z toho bylo jasné, že v místě zásahu je potřeba velkého množství vody.
Jednotka vyjela v počtu hasičů 1+2.
Po dojezdu na místo zásahu zavládl u našich hasičů smutek, protože jak zjistili seník už začal hořet den před tím a prakticky byl již uhašen. Bylo pouze potřeba rozhrabat doutnající zbytky sena a slámy a dokonale je prolít vodou.
Prolití opravdu bylo dokonalé, protože se naší cisternou do požářiště nalilo zhruba za 4 hodiny práce celkem 18 m3 vody. Pro tu se jezdilo k hydrantu, až do vzdálené Staré Vsi nad Ondřejnicí, nad čímž zůstává rozum stát, když prakticky 80 m od místa zásahu protéká řeka Odra…
Zásah byl ukončen kolem 20:00 kdy se jednotka vrátila na základnu.

Fabi