Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

Požár Skotnice 2012

Naší jednotce byl v sobotu 13. 10. 2012 v 1:02 ráno vyhlášen poplach na požár hospodářské usedlosti ve Skotnici-Skorotíně. Jednotka vyjela v počtu 1+3.
Jednalo se o požár hospodářské budovy o půdorysu cca 5x10m. Požár vznikl s největší pravděpodobností v přístavbě, ve které podlehly plamenům zahradní stroje, dále se pak oheň šířil na uskladněné palivové dříví a přes střešní konstrukci do půdního prostoru hospodářské budovy, kde bylo uskladněno seno.
Na místo zásahu dorazila jako první jednotka HZSP Letiště Leoše Janáčka Ostrava, v těsném závěsu dodazila jednotka JSDH Příbor, HZS-MSK Nový Jičín, místní jednotka SDH Skotnice-Skorotín a JSDH Petřvald.
Prostor požáru byl rozdělen do dvou úseků. V prvním úseku probíhalo zdolání požáru přístřešku a uskladněného palivového dřeva, v druhém pak náročná práce, kdy bylo nutno v dýchacích přístrojích a za téměř nulové viditelnosti dostat z objektu hořící seno. Toto bylo o to více komplikované, že z půdního prostoru byly pouze dva malé otvory přes které se seno muselo dostat ven.
Zásah hasičů v jednu chvíli mírně komplikovala domácí drůbež, kdy i přes značné zakouření prostoru se vrátila zpět na svá bidla. Proto museli hasiči přistoupit k jejich násilné evakuaci a přemístit je do sousední budovy.
To se nakonec po cca 3 hodinách povedlo, kdy se v práci s dýchacím přístrojem vystřídali hasiči i několikrát.
Po překontrolování požářiště termokamerou a dohašení skrytých ohnisek požáru zůstala na místě místní jednotka hasičů na dohlídku.
Při požáru nedošlo k žádnému zranění.

Foto zde: Požár Skotnice

Fabi