Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

Požár v Petřvaldíku 2015

V pondělí 11.5.2015 těsně před 19:00 hod byl naší jednotce vyhlášen poplach. Dle hlášení se jednalo o požár hospodářské budovy v Petřvaldíku č.p. 49. Jednotka vyjela s veškerou dostupnou technikou v počtu 1+5 a 1+1.
Již při jízdě k místu požáru byl již z dálky vidět stoupající sloup dýmu. Ten bohužel nevycházel z hlášeného místa, ale z velkokapacitního seníku v areálu Moravan a.s.
Již toto bylo zárukou dlouhotrvajícího zásahu, protože seník byl z 1/2 zaplněn senem a slámou.
V době příjezdu naší jednotky již na místě zasahovala místní jednotka JSDH Petřvaldík a požár byl v plném rozsahu hoření po celé ploše skladovaného materiálu.
Naše jednotka se okamžitě přidala k hasebním pracím a po dojezdu ostatních jednotek HZS MSK – ze stanic Bílovec, Nový Jičín, Ostrava-Hrabůvka a Slezská Ostrava a jednotek dobrovolných hasičů Brušperk a Studénka pokračovala v likvidaci mimořádné události.
Kolem 21:00 hod, byly na místě požáru ponechány jednotky Petřvaldík, Petřvald a Studénka a seník se po celou noc nechával kontrolovaně vyhořívat.
V 7:00 ráno druhého dne byla za účasti řídících důstojníků HZS provedena porada a bylo dohodnuto, že v 16:00 hod. začne vyklízení zbytků sena a slámy z objektu.
Tato činnost trvala až do úterní půlnoci, kdy naše jednotka ve spolupráci s ostatními prováděla dohašování hořícího sena na poli v blízkosti seníku.
Pro naši jednotku zásah skončil po 29. hodinách od vyhlášení poplachu.
Všichni zúčastnění hasiči si sáhli na dno svých sil.
Velký dík patří panu starostovi obce Petřvald a vedoucím pracovníkům kravína v Petřvaldíku, kteří zabezpečili v dostatečné míře velmi chutné občerstvení po celou dobu zásahu.
Při požáru nebyl nikdo zraněn.
Příčina požáru: hra dětí s otevřeným ohněm.

Foto zde: Foto Petřvaldík

Video zde: Video Petřvaldík

Za fotky petřvaldských hasičů děkuji Tomáši Lachovi-fotograf HZS MSK a Jakubovi Kozákovi-fotograf Požáry.cz

Fabi