Počasí
Počasí online

Požární útoky červen 2017

Soutěžní víkend 17. a 18. června
O víkendu jsme s týmy žáků navštívili další dvě soutěže, Janovice a Oprechtice. Soutěžily i týmy žen a „veteránů“. V sobotu nám počasí ani dětské požární útoky v Janovicích moc nevyšly, proto jsme se všichni vrátili naprosto promočení, zmrzlí a skleslí. Odpoledne se vydaly své štěstí zkusit ženy. Na závodech v Oprechticích se ovšem taky moc nedařilo, kvůli 3 vteřinovému prostřiku jsme skončily až 11. Z důvodu zlepšení nálady naše nedělní cesta s mladšími a mini žáky vedla znovu do Oprechtic. Zde se opět potvrdilo, že když se nedaří, tak se vším všudy. Nejen že jsme měli málo dětí, ještě jsme doma zapomněli část vybavení a museli se vracet. Dále před nástupem mladších žáků na start nám vypadl proudař a my tento problém řešili přímo při chystání základny. I přesto jsme byli s výsledným časem 20,273 a 11 místem mezi 26 týmy celkem spokojení. Podobně to dopadlo i s mini žáky. Ti běžně běhají v počtu 10 – 12 dětí. V Oprechticích jsme jich měli 7, nakonec kvůli zdravotním komplikacím ještě jedna soutěžící odjela domů. Mini šli tedy na start v počtu 6 dětí a někteří si teprve před útokem zkoušeli poprvé to, co budou dělat. I přesto svůj pokus dokončili a obsadili 4 místo. Poté jsme znovu zamířily na soutěž jako ženy a to do Bernartic nad Odrou. Výsledný čas nebyl hodnocen z důvodu nesešroubování savic.
Tímto chceme poděkovat Milanu Vašicovi za dopravu dětských družstev na soutěž v Janovicích.

Soutěžní víkend 24. a 25. června
V sobotu soutěžili naši „veteráni“ i ženy. Muži se předvedli v nedaleké obci Mniší, kde obsadili 7 místo. Ženy se předvedly ve Svinově, svůj pokus však nedokončily. O den později mladší žáci ukončili první část své sezóny. Poslední předprázdninová soutěž, kterou jsme navštívili, probíhala v Petřkovicích. Ač výsledný čas 44,37 nebyl nijak povedený, odjížděli jsme v dobré náladě. Tu podpořilo krásné počasí a vidina brzkých prázdnin, ale také kvalitní organizace soutěže a dobrý přístup ostatních týmů. Děti teď budou mít dva měsíce volna, tak doufáme, že po prázdninách se nám podaří smůlu, která nás v posledních dnech provázela, konečně prolomit.

Soutěže 1. července
Družstvo žen navštívilo dokonce dva závody, muži jeden. První soutěž v Metylovicích pro ženský tým bohužel nebyla úspěšná a znovu jsme svůj pokus nedokončily. Poté jsme zamířily do Pálkovic, zde trať vedla do kopce. S výsledným časem 24 vteřin jsme obsadily 5 místo, s čímž jsme byly velmi spokojené. Muži běželi v „netradiční“ sestavě navíc s půjčeným proudařem, jehož rychlost velmi překvapila našeho strojníka. I přes menší problémy útok dokončili a obsadili 5 místo.