Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

Přehled soutěžní sezony 2016

Tuto sezónu náš sbor reprezentovalo 5 soutěžních družstev. Tři dětské a dvě dospělé.

MINI

Družstvo MINI máme v našem sboru už 4 rokem. V této době čítá asi 12 stálých členů, což jsou děti ve věku od 2,5 do 6 let. V letošní sezóně se družstvo zúčastnilo 8 soutěží. Jejich nejlepší čas je 26,7 z Řepiště. Za tento rok vybojovali 4 první a 4 druhá místa.

Mladší žáci

Družstvo mladších žáků máme letos ve sboru 3 rokem. Skládá se z devíti členů. Nejstaršímu je 9 let, proto mají pěkný potenciál do příští sezóny, ve které budou stále reprezentovat v kategorii mladších žáků. Letos se zúčastnili 7 soutěží. Nejlepšího času 19,321 dosáhli v Petřvaldíku, kde obsadili i svou nejvyšší příčku, tedy pěkné 6 místo.

Starší žáci

Družstvo starších žáků jsme letos měli po dvouleté přestávce. Patří zde devět členů, kteří v této věkové kategorii můžou pokračovat i v dalším roce. Letos se zúčastnili 12 soutěží s nejlepším docíleným časem 17,01 z Fryčovic. Nejvyšší umístění je 4 místo získané v Proskovicích.

Ženy

Družstvo žen bylo letos na jaře nově složeno a pro některé členky to byla úplně první sezóna. V její průběhu docházelo k personálním změnám, počet závodnic se pohyboval  od 7 do 11 členek. Za tuto sezónu ženy navštívily 11 soutěží. Nejlepším dosaženým výsledkem jsou dvě druhá místa z Petřvaldu a ze Studénky.

Muži nad 35 let

Družstvo mužů nad 35 let v našem sboru letos slaví svou premiéru. Skládá se z 10 členů, převážně tatínků mladších a MINI žáků. V této sezóně se předvedli na 12 soutěžích. Mezi nejlepší výsledky patří 3 místo ze Studénky a 1 místo z domácí soutěže v Petřvaldě. Nejlepší časy se pohybují kolem 17 vteřin.

Pro dětská družstva už letošní sezóna skončila, ta mužská a ženská zatím stále pokračuje. Od října se budou MINI a mladší žáci scházet na tréninky jedenkrát týdně v tělocvičně základní školy. Tréninky starších žáků budou probíhat podle počasí v hasičské zbrojnici nebo venku.

Katka břežná