Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

Taktické cvičení Čepro 2018

Naše jednotka se 30.5.2018 spolu z dalšími sedmi jednotkami profesionálních a dobrovolných hasičů, včetně mobilního operačního střediska HZS MSK (celkem 40 hasičů), zapojila do taktického cvičení složek IZS v areálu firmy ČEPRO Sedlnice. Hořel benzín v havarijní jímce, odkud hasiči zachránili jednoho popáleného zaměstnance a požár uhasili.
Do cvičení se zapojil také tým ZZS MSK, který převzal zraněnou osobu, a Policie ČR, která mj. uzavřela průjezd civilních vozidel po silnici v bezprostřední blízkosti areálu firmy.
Hasiči využívali k uhašení požáru jak vodu, dovezenou jejich cisternami, tak vodu z areálu – z hydrantů a požární nádrže, odkud čerpali vodu pomocí ponorných čerpadel. Zásobníky s pohonnými hmotami rovněž kropila voda z SHZ.
Na místo TC dorazily tři jednotky HZS Moravskoslezského kraje – ze stanic Nový Jičín, Bílovec a Ostrava-Zábřeh, a šest jednotek dobrovolných hasičů – Sedlnice, Studénka, Příbor, Kopřivnice, Petřvald a Slatina.
Cílem cvičení bylo mj. prověření vnějšího havarijního plánu, systému vyrozumění, včetně využití mobilní sirény pro varování obyvatelstva, spolupráce zasahujících složek IZS a zaměstnanců skladu, hašení požáru úniku benzínu a ochrana okolí, zásobování požární vodou s využitím technických zařízení v areálu skladu a ověření funkčnosti systému nadzemních hydrantů stabilního chladícího zařízení (SCHZ).

Foto zde: TC Čepro 2018

Fabi