Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

TFA Petřvald 2014

V sobotu 12.7.2014 se od 9:00 v areálu pod hasičskou zbrojnicí v Petřvaldě, konal vůbec první závod v TFA pořádaný SDH Petřvald.
Ve startovní listině bylo přihlášeno celkem 46 závodníků. Na start se jich nakonec postavilo 38, z toho 30 mužů a 8 žen.
Pořadatelé připravili středně náročnou rovinatou trať na travnatém povrchu, Vzhledem k absenci výběhu po schodišti bylo jako nejtěžší prvek vloženo tahání 70 kg těžké figuríny do kopce, který slouží v zimních měsících pro bobování. Tento prvek v kombinaci s roztažením 2x 3B hadic byl rozhodující pro konečné umístění v závodě ve všech kategoriích mužů.
Při tahání figuríny do kopce si někteří závodníci sáhli hluboko na dno svých sil, ale je nutno dodat, že pouze jediného závodníka figurína udolala. I z toho lze usuzovat na vysokou trénovanost všech přihlášených hasičů.
Po tažení figuríny následovaly na trati disciplíny v podobě přenesení závaží 2x 23 kg, posun zaváží kladivem po kolejnici, překonání 10 ks pneu, hammer box, 4 x překlopení pneumatiky s ocelovým ráfkem z Tatry 148. Jako finálová disciplína bylo roztažení zavodněné hadice C a sestřik terče, který zastavil časomíru.
Vzhledem k tomu, že v ženské kategorii byla první tři místa v rozmezí 65 setin sekundy, měly prostřiky terče i fatální následky na výsledný čas.
Disciplína „sestřik terče“ byla závodníky velice kladně hodnocena – bylo to zajímavé zpestření skladby disciplín v soutěžích TFA.
Za velice příjemného počasí závody probíhaly v rychlém tempu a tak zhruba po 4 hodinách začalo vyhlášení vítězů v jednotlivých kategoriích „muži do 35 let, muži nad 35 let, muži nad 45 let a ženy“.
Po skončení vyhlašování výsledků proběhla tombola, kdy si závodníci díky sponzorům soutěže odnesli hodnotné ceny a dostalo se opravdu na všechny, kteří v místě soutěže zůstali.
Velké poděkování za hladký proběh soutěže zaslouží všichni členové realizačního týmu z řad SDH Petřvald a jejich rodinných příslušníků.

Foto zde: TFA Petřvald

Fabi