Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

TFA sezóna 2015 zahájena

Po zimní přestávce v soutěžení, je tady další sezóna závodů TFA.
Jako prověrka proběhl malý závod pod Větřkovickou přehradou 21.3. 2015. Závodu se účastnilo pouze 16 pozvaných závodníků. Za krásného jarního počasí se na start postavil i Ondřej Fabián a Dominik Berka, který je nadějným mladým závodníkem.
Trať byla středně náročná s obvyklými disciplínami a finálovým během na vrchol hráze přehrady. Ondřej Fabián se umístil na 7. místě a se ztrátou cca 10 sekund se na místě 8. umístil Dominik Berka.
Jako test po zimní přestávce se do dalších závodů dá očekávat dobrá forma.

Druhé prověření připravenosti proběhlo v sobotu 11.4. 2015 v Metylovicích. Opět za krásného jarního počasí byla připravena rychlá trať. I přes pohled do startovní listiny byly naděje na úspěch velké. A jen díky nevolnosti před závodem, chybělo cca 7 vteřin na třetí místo pro Ondřeje Fabiána v kategorii muži nad 35 let. V celkovém hodnocení všech 95 závodníků se pak umístil na 16. místě.

Již klasický závod v Hnojníku, který býval po řadu let prvním závodem v sezóně, doprovázelo standartní nepříznivé počasí. Teplota kolem 4°C a sem tam poletování sněhu, nedávalo moc nadějí na úspěch. Nakonec ze 75 závodníků se Ondřej Fabián umístil na 35. místě.

Fabi