Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

VII. ročník soutěže „Malý železný hasič“

Dne 23.9.2023 proběhl pod hasičárnou v Petřvaldě už VII. ročník dětské soutěže „Malý železný hasič“ neboli dětské TFA. Letos soutěž opravdu dostála svému jménu, jelikož celý den pršelo, trať a překážky byly mokré a vyšší tráva dost klouzala. I přesto účast byla opravdu hojná, dorazilo 69 dětí, nejen hasičů, z několika měst a obcí. Soutěžilo se v 8 kategoriích, které byly rozděleny dle věku a pohlaví. Úkol soutěžících byl jasný, překonat co nejrychleji trať, na které na ně čekalo 13 překážek upravených náročností k věku závodníka. Soutěžící se na čas oblékali do hasičského dresu s přilbou, překonávali švédskou bednu, přelézali žebříkovou stěnu či prolézali tunelem. Přenášeli barely s vodou, figurínu nebo přelézali po laně. Mezi „hasičské“ překážky patřilo motání hadice či závěrečný sestřik terče.

V rámci doprovodného programu se děti povozily v hasičském autě a vyzkoušely si malý hasičský oblek. Dále byla možnost nácviku masáže srdce na figuríně či další drobná aktivita – malování.

V závěru byli všichni účastníci odměněni medailí a obdrželi tašku se sladkostmi a dárkem (od dárkových poukazů na pizzu či nákup textilu, přes sladké rolády a zákusky, až po sportovní vybavení, ponožky či společenské hry a stavebnice). Vítězové dokonce opravdu vystoupali na stupně vítězů. Za krásné ceny pro děti, chci poděkovat všem sponzorům. Mezi ně patří obec Petřvald, Benami ponožky, Dina, Cukrárna u Dědoušků, Vinárna Na Roli, textil Michaela Larišová, Můj obchod na Hartech. Velké poděkování patří také všem, kteří se na konání akce jakýmkoliv způsobem podíleli. Od zapůjčení překážek (ZŠ Petřvald, HZS Ostrava-jih, HBZS, SDH Lubina) až po pomoc s organizací soutěže, chystáním, úklidem a asistencí na trati, která byla letos kvůli nepřízni počasí ještě náročnější než obvykle. Děkujeme i všem návštěvníkům, kteří na akci zavítali. Zvláštní poděkování patří i SDH Mošnov, jež nám zajistil zdravotnické zázemí. Velmi příjemným doplněním naší soutěže byl stánek kafe naRuby, který kromě několika druhů káv připravil i horkou čokoládu pro děti i dospělé. Ta se nám letos vzhledem k počasí obzvláště hodila. I přes nepřízeň počasí akci hodnotíme jako velmi vydařenou.

Fotografie ze soutěže naleznete již brzy na webu rajče.net (proklik možný přes tyto stránky – v pravém sloupci odkaz Rajce.net – fotky.) Fotografie výsledkové listiny naleznete na rajčeti mezi ostatními fotografiemi.

Jednotlivé kategorie jsou rozděleny barevně. MINI dívky (do 6 let) – oranžová, MINI hoši (do 6 let) – hnědá, mladší A dívky (7-9 let) – růžová, mladší A hoši (7-9 let) – modrá, mladší B dívky (10-12 let) – fialová, mladší B hoši (10 – 12 let) – zelená, starší dívky (13 – 15 let) – červená, starší hoši (13 – 15 let) – černá