Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

Výjezdní zasedání Bečvy 2012

Od pátku 11. května do neděle 13. května vyrazili téměř všichni členové jednotky na výjezdní zasedání na Horní Bečvu. Hlavní víkendový program spočíval v odpočinku od běžného života a pořádného sportovního vyžití.
Již v pátek proběhl týmový turnaj v bowlingu, v sobotu pak od ranních hodin někteří členové vzali do rukou tenisové rakety a nebýt náhlého zhoršení počasí, jistě by se hrálo celý den.
Po zhoršení počasí se tak začal hrát ping-pong a znova bowling. V závěru dne jsme pak byli vyzváni na malý zápas ve fotbale s omladinou dětského domova Ostrava-Hrabová. Již po zahájení hry bylo jasné, že nebude nijak jednoduché hrát proti perfektně vytrénovaným klukům, a tak nakonec vysvobozením byl čas, kdy se servírovala večeře.
V době našeho pobytu na Horní Bečvě byly na chatě ubytovány i děti z dětského domova v Ostravě-Hrabové a děti z občanského sdružení Stonožka Ostrava.
Pro tyto děti naše jednotka připravila milé překvapení v podobě ukázky hasičské techniky. Některé děti si vyzkoušely, jaké to je nést na zádech dýchací přístroj, na hlavě helmu a jako vrchol byl připraven jeden proud C, se kterým si téměř všichni zkusili doopravdy hasit.
Podle výrazů dětí to byl pro ně neuvěřitelný zážitek a někteří byli hodně zklamání z toho, že musí helmu vrátit a nemůžou v ní chodit celý den.
Výjezdní zasedání bylo ukončeno nedělním obědem.
Před zaparkováním naší CAS do garáže jsme provedli doplnění vody do nádrže a zásahový automobil byl vrácen do výjezdu.

Foto zde: Výjezdní zasedání

Fabi