Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

Výroční zpráva TFA 2015

I v roce 2015 se rozběhl kolotoč soutěží v TFA (železný hasič přežije)
Pro nezasvěcené se jedná o silově vytrvalostní víceboj, kdy hasič plní jednotlivé úkoly v plném zásahovém vybavení.
Jako prověrka proběhl malý závod pod větřkovickou přehradou v Lubině 21.3. 2015. Na start se postavili Ondřej Fabián a Dominik Berka, který je nadějným mladým závodníkem.
Ondřej Fabián se umístil na 7. místě a Dominik Berka na místě 8.
Druhé prověření připravenosti proběhlo v sobotu 11.4. 2015 v Metylovicích. Ondřej Fabián v kategorii muži nad 35 let se umístil na 5 místě a v celkovém hodnocení všech 95 závodníků se pak umístil na místě 16.
Již klasický závod v Hnojníku, který býval po řadu let prvním závodem v sezóně, doprovázelo standartní nepříznivé počasí. Nakonec ze 75 závodníků se Ondřej Fabián umístil na 35. místě bez rozdílu kategorie.
V červnu pak proběhl závod Frenštátský mamut, který byl zařazen do seriálu mistrovství republiky. Ondřej Fabián nakonec nástrahy velmi obtížné trati nedokončil, kdy tažení figuríny na vzdálenost 100 m bylo nad jeho síly.
Následovalo TFA ve Stonavě, kde Ondřej Fabián obsadil 10. místo a Dominik Berka místo 14.
I tento rok se podařilo za velké podpory SDH Petřvald s za pomoci Stanislava Fabíka z SDH Větřkovice uspořádat domácí soutěž v TFA, které se zúčastnilo celkem 37 závodníků. V rámci domácí soutěže startovalo i více domácích závodníků. V kategorii muži do 35 let obsadil Dominik Berka 14. místo, Antonín Stacha 10. místo, Roman Nováček 19. místo. V kategorii muži nad 35. let Ondřej Fabián 5. místo. V kategorii ženy pak zazářila Irena Čani 2. místem a na 10. místě se umístila Kateřina Břežná.
Soutěže ve Větřkovicích u Vítkova se zúčastnili v kategorii muži do 35 let Dominik Berka s 6. místem, Antonín Stacha s 10.místem, v kategorii muži nad 35 let Ondřej Fabián na místě 5.
V tomto roce probíhal i seriál soutěží o Pohár ředitele HSZ MSK. Vzhledem k jinému programu v době letních prázdnin a celkové špatné organizaci tohoto ročníku se Ondřej Fabián zúčastnil pouze závodu Hornosušská věž a TFA Štramberská trúba.
Kolegové hasiči z oblasti jablůnkovska pak pořádají svou pohárovou soutěž Beskydský železný hasič, kde se Dominik Berka zúčastnil TFA Jablůnkov, TFA Mosty u Jablůnkova kde skončil na 9. místě. Na stejné soutěži pak Ondřej Fabián získal 3. místo.
Velmi pěkné byly závody TFA ve Viganticích kde Ondřej Fabián obsadil 3. místo. a Valašské Bystřici kde obsadil místo 2.
Tak jak v loňském roce se Ondřej Fabián a Kamila Teplá zúčastnili zahraničního závodu a to na Slovensku v obci Lúky. Kde Kamila Teplá obsadila krásné 2. místo a Ondřej Fabián místo 5.
Sezóna byla pak ukončena závodem v Karviné, kde se nepodařilo obhájit loňské vítězství a soutěží v Závišicích, kde se podařilo vybojovat 3.místo.
Soutěže v Závišicích se zúčastnil i Antonín Stacha, který ať nečlen velmi rád reprezentuje jak SDH tak obec Petřvald.
Dominik Berka se pak zúčastnil TFA v Kuřimi, kde bohužel soutěž nedokončil.

Fabi