Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

Záchrana osob z vodního toku 2014

V sobotu 17.5.2014 v 17:20 byla naše jednotka vyslána k netradičnímu zásahu. Jednalo se o záchranu osoby z vodního toku řeky Lubiny. Je nutno podotknout, že po vydatných deštích platí na řece 1. povodňový stupeň.
Naše jednotka se rozdělila celkem na 3 průzkumné skupiny. Jedna vyrazila proti proudu směr Mošnov, druhá zůstala na lávce přes řeku u místního hřbitova a třetí pak ve spolupráci z HZS MSK a policií ČR hlídkovala na silničním mostě přes řeku.
Tam byly na vodu spuštěny i dva čluny pro lepší monitorování toku.
Bohužel ani po 3 hodinách zásahu se osobu nepodařilo nalézt a proto byl zásah na pokyn řídícího důstojníka ukončen a jednotka se vrátila zpět na základnu.

Foto zde: Záchrana osoby

Fabi