Nové fotografie
GQVXE3711 – kopie IMG_0888
Slideshow
Počasí
Počasí online

Zásahy jaro 2016

Letošní jaro bylo pro naši jednotku celkem výjimečné. V relativně krátké době byla naše jednotka poslána celkem ke čtyřem událostem.
11.3.2016 byla naše jednotka vyslána na silnici I/58 směrem na Mošnov, kde do komunikace zasahoval spadlý strom. Jednotka ve spolupráci s HZS MSK provedla odklizení překážky a v krátké době se vrátila zpět na základnu.
V rozmezí jednoho týdne následoval obdobný výjezd, rovněž na odstranění překážky přes komunikaci I/58.
Zatím nejnáročnějším dnem v rámci zásahů v tomto roce bylo úterý 5.4.2016, toho dne byla jednotka vyslána dvakrát k různým požárům v přírodním prostředí.
První požár byl nahlášen v 13:05 hodin. Jednotka byla vyslána do Studénky, kde podél železniční trati v délce 4 km hořel travní porost. Jednotka vyjela s technikou Tatra T148 z důvodu velké potřeby vody. Zpět na základnu se vrátila zhruba po třech hodinách.
Druhý požár byl téhož dne ohlášen v 21:45 hodin, jednalo se opět o požár travního porostu, tentokrát v Kateřinicích. Při příjezdu jednotky na místo požáru, již zde zasahovala místní jednotka společně s jednotkou SDH Příbor a HZS MSK Nový Jičín. Vzhledem k tomu, že požár nebyl velkého rozsahu, byla po domluvě s velitelem zásahu naše jednotka poslána zpět na základnu.
Foto z Kateřinic viz fotogalerie.

Fabi